مینیمالیست‌ها

عنوان فیلم با الهام از جمله مشهور “LESS IS MORE” ساخته شده است که توسط معمار لودویگ میس ون درروهه (۱۸۹۶-۱۹۶۹) رواج یافت، که از این جمله کوتاه برای توصیف زیبایی شناسی طرح خود استفاده کرده است.

مینیمالیست ها برای ایجاد حس ضرورت به تغییر فرهنگ برای مصرف کننده امروزی ، این عبارت را دوباره بازسازی کرده اند: اکنون زمان کمتری است.

در این مستند ما با جزئیات زندگی دو مینیمالیست،جاش و رایان و چگونگی تبدیل شدن آنها از افرادی مصرف‌گرا به ساده‌گرا آشنا می‌شویم.

همچنین نگاهی می‌کنیم به تجربیات افراد مختلف در تغییر سبک زندگی و علل و عوامل اهمیت مینیمالیسم در زندگی امروز.

Loading...

7 پاسخ به “مینیمالیست‌ها”

 1. Avatar Mahdiyeh گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من ایمیل رو وارد کردم اما ارسال نشد برام
  مشکل از طرف یمیل من نیست

 2. Avatar Atiyeh گفت:

  منتظرش بودم. ممنون که انقدر زود گذاشتینش.

 3. Avatar mahsa گفت:

  ممنون از لینکی که در اختیار گذاشتین

 4. Avatar محمد مهدی نادری گفت:

  به نظر نمی‌رسد که «اکنون زمان کمتری است» ترجمهٔ درستی برای «Less is Now» باشد، چراکه اکنون به کمتر نسبت داده شده نه برعکس، همچنین هیچ دلیلی نیست که منظور از کمتر، زمانِ کمتر باشد.
  ظاهراً منظور سازندگان این جمله این است که «چیزهای کمتر همین الان موجودند فلذا می‌توانی از آن‌ها لذت ببری نه اینکه برای دست‌یابی به چیزهای بیشتر در آینده تا آخر عمر در حال دویدن و نرسیدن باشی»، فلذا ترجمهٔ سادهٔ «کمتر، اکنون است» درست‌تر به نظر می‌رسد.

  • مینیمال مینیمال گفت:

   شما درست میفرمایید و اسم فیلم نیز “اکنون کمتر است” ترجمه شده است، اون قسمت از توضیحات در واقع برگرفته یا ترجمه این عبارت است:”now is the time for less” که در توضیحات رسمی فیلم در سایت IMDB ثبت شده است.
   حال اگر برای این عبارت معادل بهتری سراغ دارید، با ما در میان بگذارید… با سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *