زندگی مینیمالیستی تعریف مشخص و ثابتی ندارد و همانگونه که زندگی به سبک مینیمال کاملن اختیاری میباشد ، اینکه چه برداشتی از مینیمالیسم داشته باشیم و آن را چگونه در زندگی خود به کار ببریم متفاوت خواهد بود.
برای برخی مینیمالیست بودن صرفن به معنای زندگی با حداقل وسایل ضروری است و گروهی دیگر این سبک زندگی را تنها بخاطر اصل نظم بخشیدن و سازماندهی به کار ها و محیط زندگی خود دنبال میکنند.

در هر صورت اگر شما نیز علاقه مند به زندگی مینیمال هستید شناخت انواع مینیمالیست ها میتواند در درک بهتر آن و حرکت به سمت تغییر سبک زندگیتان مفید باشد ، در ادامه شما را با ۵ نوع از مینیمالیست ها آشنا میکنم.

۱ . ضروری گرا

مینیمالیست ضروری گرا فلسفه “کمتر ، اما بهتر” را توصیف می کند. کارهای کمتری انجام دهید ، اما آنها را خوب انجام دهید. صاحب چیزهای کمتری باشید ، اما مواردی را انتخاب کنید که ماندگار باشند. لباس های کمتری بپوشید ، اما آنها را از صمیم قلب بپوشید. ضروری گرایی یک مینیمالیسم است که بر کیفیت متمرکز است ، نه کمیت.

۲ . تجربه گرا

به جای پذیرش مادی گرایی ، تجربی گرایی به معنای جمع آوری تجربیات است. تجربه گرایان ترجیح میدهند در کسب تجربه و آموزش سرمایه گذاری کنند به جای خرید وسایل و لوازم غیر ضروری . سالها پیش ، وقتی قرار بود ازدواج کنم ، یکی از دوستانم توصیه ای به من کرد. او به من گفت ، پول خود را صرف تجربیات کنید ، نه چیزها. مبلمان شما برای همیشه دوام نخواهد داشت ، اما همیشه خاطرات خود را به همراه خواهید داشت.

۳ . کافی گرا

کافی گرا بودن، مینیمالیسم را از نظر داشتن تنها به مقدار کافی توصیف می کند ، نه داشتن همه آن. فرد کافی گرا در استفاده داوطلبانه و به اندازه کافی – و نه بیشتر – از هر چیزی آرامش می یابد: مواد غذایی ، پوشاک ، اندازه خانه ، فضای ذخیره سازی و… . نگاه کافی گرایانه از شخصی به شخص دیگر متفاوت است.

۴ . سبز گرا

سبزگرایی یا اکو مینیمالیست ها برای کاهش دادن تأثیر خود بر روی زمین ، زندگی با حداقل ها را دنبال می کنند. تمرکز او بیشتر بر تصویر کلی از محیط زیست در جهان است تا یک خانه و یک خانواده خاص.
سبز گرا شخصی است که علاقه دارد خانه خود را با محصولات سازگار با محیط زیست پر کند. درست مانند ضروری گرایی ، سبز گرا تاکید بر استفاده از وسایل چندبار مصرف دارد. به همین ترتیب ، آنها سعی دارند هیچگونه زباله ای تولید نکنند و بیشتر به خرید محصولاتی متمرکز شده اند که نه تنها دوام بیشتری دارند بلکه میزان زباله ها را نیز در جهان کاهش می دهند.

۵ . آرامش گرا

مینیمالیست آرامش گرا ، آرامش روح را حفظ می کند ، و تلاش می کند تا درهم و برهمی ذهنی و روحی را به حداقل برساند. تمرینات آرام سازی ، ذهن آگاهی ، مراقبه، سکون و گوش دادن همه در اینجا مهم هستند.
در حالی که این فرد علاقه ای برای به حداقل رساندن اموال خود ندارد ، چون به دنبال آرامش است از ایجاد فضاهای شلوغ و بی نظم اجتناب میکند . آنها آرامش زیادی را از خانه ای مرتب به دست می آورند و به همین ترتیب ، فرصتی را برای نگه داشتن حداقل دارایی ها به دنبال دارند. چنین شخصی ترجیح می دهد کالایی را که به نظر درهم و برهم میرسد ،برای جلوگیری از آشفتگی ذهنی خود دور بریزد.

یک زندگی ساده طراحی کنید

سبک زندگی شما لازم نیست دقیقاً مانند هر کس دیگری باشد. آنچه مهم است این است که شما به اختیار آنچه را که ضروری نیست، برای تمرکز بر روی موارد مهم تر زندگی ، از بین می برید و اینکه شما نسبت به تأثیرگذاری انتخاب های خود بر روابط ، امور مالی و جهان اطرافتان آگاهی داشته باشید.

شما داستان خودتان را زندگی می کنید. شما می توانید سبک زندگی مورد نظر خود را طراحی کنید.
شما می توانید یک زندگی ساده ، یک زندگی هدفمند طراحی کنید. زندگی که تنها با توجه به ضروریات زندگی و تجربه ساخته میشود . زندگی که در آن خبری از ریخت و پاش های بی مورد ، تجمل گرایی ، فخر فروشی ، چشم و هم چشمی و وابستگی به فضای مجازی نیست.شما می توانید بهترین نوع خود باشید.

بر اساس این منابع: اینجا و اینجا